Notify Message
Mume1
Manifesto
Disconnectus Erectus, Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar adlı romanında adı geçen dış görünüşü insana benzeyen, zayıf pençeleri olan ama yokuş aşağı inerken bile yuvarlanarak inen, gözleri çok büyük olmasına rağmen tehlikeleri uzaktan göremeyen bir hayvandır. Başkaları için değersiz bile olsa birlikte yaptığımız önemsiz şeyleri(boss kesmek) ciddiye alır ve bu küçük başarılarla mutlu oluruz.

Disconnectus Erectus, 2009 yılından beri MMO oynayan kişilerin; seviyeli ve eğlenceli bir ortamda oyun oynamak, end-game content başarıları elde elde etmek, oyunların sunduğu tüm içeriği tecrübe etmek amaçları ile kurduğu, saygı, uyum, bağlılık, kalıcılık, hoşgörü ve eğlence temelleri üstüne inşaa edilmiş bir guilddir.

Guild üyeleri; içinde oldukları ortamı gerçekten benimser, kaybetmemeye, korumaya, adını yükseltmeye çalışır ve hem iç hem de dış çevreye karşı sorumlu biçimde hareket ederlerse, o guildin kendisi de üyeleri de kazançlı çıkar, bizim üyelerimizden beklentimiz de budur.

Misyonumuz; "en az ne oynadığı kadar, kimlerle oynadığını önemseyen" kişilerden teşkil edilmiş, uzun yıllar sürecek dostlukların başlayacağı ya da devam ettirileceği bir ortamda, profesyonel ve deneyimli bir kadro içinde, birlikte savaşmak, birlikte sevinmek, birlikte eğlenmektir.

Guildimiz, en çok kabul gören guild yönetim ilkeleri ve kuralları ile yönetilmektedir. Gerek guild, gerek raid, gerekse forum kuralları; mantıklı, tamamen açıklanabilir, önceden denenmiş ve en az sorun çıkartma ihtimali olan maddelerle oluşturulmuştur. Bunlara rağmen bu durumdan rahatsız olan üyeler guildin aldığı her kararı eleştirebilir ve değiştirilmesi için istekte bulunabilir.

World of Warcraft'ı bize eğlence vaad ettiği sürece oynayacağız. Siz de bizimle bu ortamı paylaşmak ve Disconnectus Erectus'un bir parçası olmak istiyorsanız, ana sayfamızdaki başvuru formumuzu doldurabilir ve böylece tanışmamız için gerekli olan ilk adımı atabilirsiniz.

Kronoloji

Öncesi henüz tam olarak aydınlatılamamış olmakla birlikte...

WOTLK 2009 Aralık // Guild "Wraht Of Khans" adıyla Alliance olarak Ironforge köprüsü üzerinde kuruldu.

WOTLK 2010 Haziran // 1 yıl içerisinde amatör bir guild yapısından Lich King kapılarına dayanan bir yapıya büründü, gücüne güç katmak için Ottomans Guildi ile birleşerek yeni adı olan "Wrath of Ottomans" olarak yoluna devam etti.


CATA - 2011 Nisan // Wrath of Khans ve Ottomans ayrılma kararı verdi.

CATA - 2011 Eylül // Guild üyeleri tekrar birleşip bu ateşi yakmaya karar verir ve bir efsaneye daha imza atarak "Disconnectus Erectus" kurulur.


MOP - 2012 Eylül // Pandaria kontentine hızlı giriş yapan guild HOF raid'inde 3. boss Garalon'da dünya sıralamasına ilk 1000 de keserek adını yazdırmıştır.

MOP - 2013 Mayıs // Guild radikal bir kararla Burning Legin'daki Türk popülasyonun azalması neticesinde Twisting Nether Horde tarafına geçer

MOP - 2013 Agustos // Guild tatil okul askerlik evlilik vb. sebeplerden faaliyetine ara verir.

WOD - 2014 Kasım // Guild üyelerinden geri dönenler "Little Angel" isminde iddalı olmayan bir guild bünyesinde toplanırlar.

WOD - 2014 Ocak // Guild üyeleri yeni bir heyecanla tekrardan "Disconnectus Erectus"u hayata geçirmeye karar verirler.

High Maul 3/7 Mythic
Black Rock Foundry 5/10 Mythic
Hellfire Citadel 11/13 Mythic

Olarak WOD macrasını sonlandırdı

LEGION - 2016 Ekim // İlk raid olan Emerald Nightmare'i Heroic versiyonda dünya sıralamasında ilk 2500 içinde tamamlamıştır.

1. Kontenti aşağıdaki şekilde bitirdik

Emerald Nightmare 7/7 Mythic
Trial of Valor 2/3 Mythic