Notify Message
Mume1
Kurallar
Guild kuralları

1) Guild progressi dahilinde bulunan bir raide veya bossa save almak, pug gitmek kesinlikle yasaktır. Özel bir durum varsa önceden izin almak, haber vermek gereklidir.
2) Hiçbir guild üyesi Pick up Groups (PUG) raidlerde item ninjalayamaz.
3) Guild üyeleri General veya Trade chatte diğer oyuncuları rahatsız edecek şekilde Küfür, uygunsuz söz veya ırkçı siyasi tartışmalara giremez.
4) Guild raid günleri haftaiçi 4 gündür, üyelerden en az 3 raide katılması beklenir, guild raid günleri dışında raid planlayabilir fakat katılım zorunlu değildir EP kazanımı olmaz.
5) Websitemize oyundaki nickleriyle üye olunması rica olunur.
6 ) Guilde üyeleri başka guildlere başvuru yaptıklarında üyelikleri sonlandırılır.
7) Guid üyeleri farklı guildlerde altcharları ile raid yapamazlar.

Raid Kurallari:

1) Raide katılacak playerlar o raidin boss taktiklerini okumak ve videolarını izlemek zorundadır. Bosslar hakında hiç bir fikri olmadan gelen playerlar Raide alınmaz ya da o Bossdan item alamaz.
2) Fight esnasında Raid liderin her söylediği komut harfiyen yapılmaya çalışılmalıdır, eğer RL'in yanlış yönlendirdiğini düşünüyorsanız bunu dile getirmek için izin isteyerek wipe aralarını kullanabilirsiniz.

3) Raider ranki ve üzeri üyeler online bulunmalari halinde gerek main gerekse alt charlari ihtiyaca göre davet alabilir ve cok gecerli bi mazeretleri bulunmadigi sürece daveti kabul etmek zorundadirlar.

4) Raide davet almak her raiderın hakkıdır. Disconnectus raider rankındaki herkesle bossları kesmeye çalışır. Progress bosslarında veya gerekli olduğunda Raid lider performansınıza göre veya bosun ihtiyacı olan setupa göre sizi yedekte bekletebilir, bu durumda raidden ayrılmayarak EP (Efor Puanı) kazanmaya devam edebilirsiniz.
5) Taktik anlatılırken raid chat gereksiz yere kullanılmaz.
6) Boss combata girdikten sonra raid liderin görevlendirdiği kişiler dışında vent kullanılmaz. Raiderlar raiddeki durumlarıyla ilgili her zaman bilgi verebilirler. (Buff istemek, debuff almış olmak vb gibi.)
7) Raiderlar charlarını en yüksek gem, ench, vb ile raid öncesi hazırlamak zorundadırlar. Flask, pot vb eksik raide gelmek kabul edilemez.

8 ) Disconnectus Erectus raidleri onceden belirlenmis gunlerde 21:00-00:30 saatleri arasinda yapilir.21:00 da baslayacak bi raid icin partilerden en gec saat 20.45 de cikilmis, raid öncesi hazırlık yapılmış olarak invite beklenir.
*Saat 20.45 de guild chatte invitelarin atilacagina dahil uyari mesaji atilir.
*20:45-21:00 saatleri arasi inviteler atilir gruplar ayarlanir gerekirse bazi oyuncular yedekte bekletilir.Yedekte bekleyen oyuncularin EP almasi saglanir .

9) Raide katılan bütün playerların Discord'da online olması (sesli iletişim platformumuz) ve sesli iletişimi kullanabilecek durumda olması zorunludur.

10) Bulundurulmasi zorunlu addonlar:
*Butun classlar icin: Deadly Boss Mods veya Big wigs
*GTFO
-Weak Auras kullanımı şimdilik zorunlu olmamakla birlikte kullandığımız önemli addonlardan
-epgp (dkp reloaded) ve epgp lootmaster (loot dağıtımı için gerekli)
-Exorsus Raid Tools


Raider Olma Kriterleri
1- Guild içi ve dışı davranışlar
2- Raide katılım
3- Raid performansınız
4- 1 veya 2 Hafta bekleme süresi