Notify Message
News
Meljin / Aug 06, 2018
Arkadaşlar merhaba,

Disconnectus olarak BFA başlarken bazı bilgileri birbirimizle paylaşalım istiyorum.
Nelere dikkat etmeli, ne gibi hazırlıklar yapmalı ve ne yapmamalı vs. öğrendiklerimizi bu post altında birbirimizle paylaşabiliriz.
Hemen başlayalım.

1. BFA başlamadan çantanıza almanız önerilen eşyalar
- En az 40xGoblin Glider Kit (Özellikle Horde bölgesinde arazi kötü yapılmış. Hızlı ulaşım için lazım olacak.
- 4-5 stack yemek (Özellikle düşük mobility claslar, meleeler için Bear Tartare de bir seçenek olabilir.)
-Augument Rune
- 20 tane Flask, Bol miktarda Potion
- 2 legendary item, bir tanesi mutlaka yüzük

2. Oyun açılır açılmaz yüzük legendarynizin gem slotuna "insightful rubellite" gemini takmanız daha çok xp almanıza yardımcı olacak. Bu gem size %5 xp verecek.
Ayrıca JC olan arkadaşlar bu gemi yapıp ahde satarak iyi para kazanabilir. (Gem yeşil kalitede hemen öğrenilebilen basit bir gem aslında)


3. BFAda Legendary itemlar 115 lvla kadar çalışacak. Bu sebeple özellikle karakter penceresinin sağ tarafına takabileceğiniz legendarylerden iki tane ayarlayın. (Yeni char kasanlar için)

Ayrıca Legionda olduğu gibi istediğiniz bölgeden oyuna başlayabiliyorsunuz. Burada önerilen hazır legendaryler üzerimizdeyken zordan başlamak.
Önerilen bölge sıralaması Voldun-Zundazar-Nazmir.


4. Quest yaparken düşen "yeşil" itemları kesinlikle satmayın. Oyuna Scapper adında yeni bir alet eklendi. Bununla kırılan itemlardan Plateler için metal, leather itemlar için leather, cloth itemlar için cloth ve trinketler yüzükler gibi itemlardan da Expulsom adındaki Legiondaki Blood of Sargeras benzeri soulbond itemlar düşecek.

Bence en azından Expulsom atan itemları kesinlikle satmak yerine Scapperda kırmalısınız.


5. Hızlı koşma ya da Flight path seçeneği veren bir konsol ile karşılaştığınızda "flight path" seçmeniz öneriliyor.


6. Mapteki Bonus Questleri yapmayın. Hatta mapteki sadece senaryo olan questleri yapmanız ve atlamamanız öneriliyor. Aksi halde 120 olduktan sonra zorunlu olarak geri dönüp senaryo questlerini yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Bunun için önerilen bir de addon var: Azeroth Auto Pilot


7. 112 lvldayken war campaingler açılacak. 118de war campainge girmeniz halinde bu campaingden 120 olarak çıkmanız muhtemel.


8. World Questler BFAda da devam edecek.
UYARI: World Quest ödülleri sizin gearınıza göre scale olduğu için item lvlınız arttıkça relog olursanız mapteki Quest ödüllerinin de ilvlının arttığını göreceksizin.

9. LvL kasmak için asla dungeon yapmayın. Hem çok uzun sürecek hem de yeterince XP vermeyecektir. Yani 120 olmadan dungeon yok.
120 olduktan sonra mümkün olduğunca çabuk 305 ilvla ulaşmaya bakın böylece normal dungeonlardan kurtulup HClere başlayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, düzeltme ve eklemelerinizi postun altındaki yorum bölümüne yazmanızı rica ediyorum.

This is war...
Braull