Notify Message
Forums
Page 1
Search
#7009681 Nov 21, 2012 at 09:39 AM
6 Posts
Biliyorum başlık içeriği tam olarak anlatamadı ama bahsetmek istediğim aslında dün Enes'in gündeme getirdiği bosslarda yediğimiz wipe sayısı. Bütün bosslarda yedigimiz wipeları şu an progressimizin yakın gittiğimiz guildlerle karşılaştırdım. Evet bizim yediğimiz wipelar bu guildlere göre "biraz" daha fazla. Kabaca her bossta bu guildlerden 7-8 fazla wipe yemişiz kesene kadar. Bence üstünde durulacak bir konu olmamakla birlikte wipe sayımızı bu guildlerden bile daha aşağı nasıl çekeriz bunu tartışmalıyız.

Bu konudaki düşüncelerimi burdan sizinle paylaşmak istiyorum:
1- Her bossu bütün detaylarıyla çalışıp sizlere anlatmaya çalıştığım ilk try öncesi inanılmaz bir ciddiyetsizlik hakim raidde. Sıkıcı olmasın diye inanın kelime seçiyorum ama sallanmamaktan kaynaklı sanki hiç konusu açılmamış veya "Şu skilli şöyle yaparak halledicez,buraya kaçılacak vs." dememişim gibi "Acaba böyle mi yapsak?, Aaaa bossun böyle bir skilli varmış?!" gibi tepkiler geliyor raidde.
2- İlk try öncesi eğer bossla ilgili herkes fikir sahibi olursa (video guide,character pov izleyerek) benim anlattığım boss mekanikleri ve taktikleri izlediğiniz videolarla daha iyi çakıştırabileceğinizi düşünüyorum.
3- İki wipe arası geçen sürede wipe yememizin asıl nedeni olmayan konular gündeme getirilip genel taktiğin bile bazen değişmesine neden oluyor. (Örn:Stone Guard denemeleri) Elbette rehberlerde gördüğümüz taktikleri birebir uygulayalım demiyorum ama sonunda siz de farkediyorsunuz aslında yaptığımız ufak rötuşlar dışında aslında bu taktiklerin çok da dışarısına çıkmıyoruz.

Benim şu an için aklıma gelen sorunlar bunlar, sizin de bu konuda görüşleriniz varsa bu msj üzerinden tartışalım. 5 ve 6.boss gibi mekanikleri oldukça karışık olan bosslardaki wipe sayılarımızı dolayısıyla raid içindeki gerginliğimizi belki bu sayede minimuma indirmiş oluruz.

İyi oyunlar
BE QUICK OR BE DEAD!!!!
+1
#7010372 Nov 21, 2012 at 02:12 PM
Yonetici
92 Posts
Wipe yedikten sonra koşup savaş alanına gelinen sürede istediğimiz kadar konuşalım, susacağımız an Ready Check butonuna basıldığı an olmalı.

Raid Lider "Ready Check" Attığı anda tüm konuşmalar bıçak gibi kesilsin ve bunu aramızda kural belirleyelim.

Raid lider isterse corpse run esnasında bile bu butona basabilir muhabbeti kesmek istiyorsa.

Her 10 wipe'da bir 5 dakikalık durum değerlendirmesi fight iyileştirmesi yapalım, bu sürede herkes içindekileri döksün, bu andan sonra diğer 10. wipe a kadar isterse ölümcül hata yapalım herkes çenesini kapalı tutsun.
+1
#7075317 Dec 06, 2012 at 03:42 PM
Yonetici
12 Posts
Bence olayın özü boss taktiğini kendimize göre uyarlarken daha çok da taktiği anlamaya çalışırken gecen denemeler ve wipeleri azaltmak lazım. Bunun yolu da taktik konusuna daha iyi hazirlanmaktan geçiyor.

Birde basit hataları en aza indirmek gerek ki bu oyuncu kalitesi ve kapasitesiyle ilgili bi konu...
Satarım ulan köyü...
+0
Page 1